Alevi Derneklerinde Çalıştay Hazırlığı

Ana Sayfa » Haberler » Alevi Derneklerinde Çalıştay Hazırlığı
Paylaş
Tarih : 24 Aralık 2010 - 13:01

Alevi dernekleri bugünlerde kendi çalıştaylarını yapmaya hazırlanıyor.

Hükümet geçtiğimiz aylarda Alevi Çalıştayı gerçekleştirmiş, çalıştay kamuoyunda çok tartışılmıştı.Alevi kesimin önemli bir bölümü çalıştayın içeriğine tepki göstermişti.

Alevi dernekleri bugünlerde kendi çalıştaylarını yapmaya hazırlanıyor. 8-9-10 Nisan günlerinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde gerçekleştirilecek “Tahta Zülfikarlılar:Siyaset, Hukuk ve Aleviler” başlıklı etkinliği Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Kültür ve Eğitim Vakfı, Hacı Bektaş VeliAnadolu Kültür Vakfı, Alevi Kültür Dernekleri, Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği düzenliyor.

Hüsamettin Cindoruk, Prof.Dr. Binnaz Toprak, Aysel Tuğluk, Ercan Karakaş, Enver Aysever gibi isimlerin de konuşmacı olacağı çalıştay Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İnsan Hakları Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Alevilikte Gerçeğe Hüü ne demektir?

  İbadet ederken kul ile Allah arasında hiçbir şey olmamalıdır, İbadet halindeyken gönlünde Allah’tan başka hiçbir şey bulundurmamalıdır.

Muharrem Orucu Niyet Duası

Muharrem orucu niyet duası Rahman ve Rahim Allah’ın adıyla… Âlemlerin rabbi olan Allaha´a hamd olsun. Bütün Peygamberlerine salat ve selam

İslamiyetten önce Türkmenlerde dört kapı

İslamiyetten önce Türkmenlerde dört kapı: Ahmet Yesevi (1093 – 1156) Hocası”Arslan Baba” adlı bir Türk şeyhinden ilk eğitimini