Alevi-Sünni çatışması uyarısı!

Ana Sayfa » Genel » Alevi-Sünni çatışması uyarısı!
Paylaş
Tarih : 10 Eylül 2010 - 15:34

Emniyet Genel Müdürlüğü, Hatay’da bazı terör örgütlerinin Alevi-Sunni çatışması için hazırlık yaptığını yönünde istihbarat bulunduğunu belirterek, halkoylaması öncesi dikkatli olunması için gizli yazı gönderdi.

Hatay Dörtyol’da dört polisin şehit edilmesiyle planlanan provakasyonun başarısız olmasının ardından bölgede yeni provakasyonlar planları deşifre edildi. Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Harekat Daire Başkanlığı, Hatay merkezli yasadışı THKP-C (Acilciler) örgütünün Alevilere dönük suikastler planladığını belirledi. Örgütün eylem planına karşı tüm birimlerden istihbarat çalışması istendi.

12 Eylül’de yapılacak Anayasa değişikliğini öngören referandum sürecini sabote etmek amacıyla yeni senaryoların uygulamaya konulduğu ortaya çıktı. Hatay Dörtyol’da planlanan Türk Kürt çatışması polisin provakatörleri kısa sürede yakalamasıyla önlenmişti. Aynı bölgede bu de da Alevi-Suni çatışması planlandığı öne sürülüyor. Alevi Sunni çatışması için de Hatay merkezli Acilciler olarak adlandırılan yasadışı THKP-C örgütünün eylem arayışı içinde olduğu ifade edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan gizli rapora göre, Anayasa referandumu öncesinde Acilciler örgütü bu bölgede kaos ortamı oluşturmak amacıyla Aleviler’in önde gelenlerine suikast yapmayı hedefliyor.

Raporda eylem talimatını THKP-C (Acilciler) örgütü lideri M.U.’nun verdiği de açıkca yer aldı. Gizli rapor üzerine İçişleri Bakanlığı ülkede kaos ortamı yaratmak için alevi dedeleri gibi alevi vatandaşlarının ileri gelenlerine tasarlanan silahlı saldırılara karşı uyarılması için 81 il valiliğini talimat verdi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

2022 YÖNETİM VE DENETİM KURULLARI
2022 YÖNETİM VE DENETİM KURULLARI

Başkan Mehmet Yılmaz Bşk yrd Sevği ışık Lale Yılmaz Hatice Kabaktaş Eba Müslüm  Kabaktaş Veli Kaplan Mustafa Kılıç YEDEK

HACI BEKTAŞİ VELİYE ÜNVANI NASIL VERİLMİŞTİR?
HACI BEKTAŞİ VELİYE ÜNVANI NASIL VERİLMİŞTİR?

HACI BEKTAŞİ VELİYE ÜNVANI NASIL VERİLMİŞTİR? ELİF, TAÇ, HIRKA, ÇERAĞ, SOFRA VE SECCADENİN HÜNKÂR HACI BEKTAŞ’A VERİLMESİ İLE

HACI BEKTAŞİ VELİYE ÜNVANI NASIL VERİLMİŞTİR? ELİF, TAÇ, HIRKA, ÇERAĞ, SOFRA VE SECCADENİN HÜNKÂR HACI BEKTAŞ’A VERİLMESİ İLE