Aleviliğin Tartışıldığı Programda Habertürk TV Öyle Birşey Yaptı ki…

Ana Sayfa » Haberler » Aleviliğin Tartışıldığı Programda Habertürk TV Öyle Birşey Yaptı ki…
Paylaş
Tarih : 24 Aralık 2010 - 13:02

Aleviliğin tartışıldığı programda Habertürk TV öyle birşey yaptı ki…
Habertürk’te Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı’nın canlı yayından alınması Alevilerin tepkisini çekeceğe benziyor.

Habertürk ekranlarında Alevilik ve Müslümanlık üzerine hararetli bir tartışma yaşandı.

Haber Analiz programında Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı’nın Alevilik ve Müslümanlık üzerine değerlendirmelerde bulunduğu dakikalarda programa telefonla Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Fevzi Gümüş katıldı. Gümüş ile Bayraktar arasında başlayan söz düellosu Gümüş’ün yayından alınması ile son buldu.

Bayraklı: Al bunu yayından

Bu esnada dikkat çeken en önemli ayrıntı Gümüş’ün konuştuğu dakikalarda Bayraklı’nın program sunucusuna Gümüş’ü yayından alması yönünde baskı yapmasıydı. Bayraklı’nın bu baskısına daha fazla dayanamayan program sunucusu Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Gümüş’ü yayından aldı.

Habertürk geri adım attı

Yaşanan gerginlikten sonra programa ara veren sunucu dönüşte Gümüş’ü tekrar yayına bağladı. Ancak Bayraklı, reklam arası öncesinde yaptığı baskılara devam ederek Gümüş’ün tekrar yayından alınmasını istedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Alevilikte Gerçeğe Hüü ne demektir?

  İbadet ederken kul ile Allah arasında hiçbir şey olmamalıdır, İbadet halindeyken gönlünde Allah’tan başka hiçbir şey bulundurmamalıdır.

Muharrem Orucu Niyet Duası

Muharrem orucu niyet duası Rahman ve Rahim Allah’ın adıyla… Âlemlerin rabbi olan Allaha´a hamd olsun. Bütün Peygamberlerine salat ve selam

İslamiyetten önce Türkmenlerde dört kapı

İslamiyetten önce Türkmenlerde dört kapı: Ahmet Yesevi (1093 – 1156) Hocası”Arslan Baba” adlı bir Türk şeyhinden ilk eğitimini