Tokat’ta, İl Özel İdaresinden Alevi köylerine yol bile yok

Ana Sayfa » Haberler » Tokat’ta, İl Özel İdaresinden Alevi köylerine yol bile yok
Paylaş
Tarih : 25 Eylül 2010 - 15:48
Büşürüm Belde Belediye Başkanı Bahtiyar ALKAN, ilçeye 23 km uzaklıkta bulunan ve 10 ayrı yerleşim yerinden oluşan, beldenin, Alevi köyleri ve beldelerinin bulunduğu bir güzergâh olduğundan özel idareye yaptıramadıklarını söyledi.
Alkan, beldede yaşayan halkın ekonomik durumlarının kötü olduğunu vurgulayarak, geçim kaynaklarının; tarım, hayvancılık olduğunu, ancak yeterli olmadığını; sosyal yardımlaşma ve dayanışma fonundan alınan yardımlar ve gurbetteki akrabalarının göndermiş olduğu hediyelerle yaşamlarını sürdürdüklerini söyledi.
Alevi köylerine cami yapılmaya çalışılırken, Merkez mahalleye yaptıracakları cem evine ise destek bulamadıklarına değindi.
Bahtiyar ALKAN, beldede, çocukların yaşamlarında görmedikleri çocuk oyun parkı, yaşlılar için spor alanı, yürüyüş yolları oluşturmak istediğini, ancak bunun içinde hem olanak, hem de destek bulamadıklarını söyledi.
(Gazete YOL)
Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Alevilikte Gerçeğe Hüü ne demektir?

  İbadet ederken kul ile Allah arasında hiçbir şey olmamalıdır, İbadet halindeyken gönlünde Allah’tan başka hiçbir şey bulundurmamalıdır.

Muharrem Orucu Niyet Duası

Muharrem orucu niyet duası Rahman ve Rahim Allah’ın adıyla… Âlemlerin rabbi olan Allaha´a hamd olsun. Bütün Peygamberlerine salat ve selam

İslamiyetten önce Türkmenlerde dört kapı

İslamiyetten önce Türkmenlerde dört kapı: Ahmet Yesevi (1093 – 1156) Hocası”Arslan Baba” adlı bir Türk şeyhinden ilk eğitimini